Okolice Krakowa – pomysły na wycieczki

Pomimo tego, że Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast i bez wątpienia znajduje się w czołówce miejscowości odwiedzanych przez turystów – tak Polaków, jak i turystów zagranicznych, to również w jego okolicach znajdziemy niezliczone atrakcje i miejsca, które warto zobaczyć. Gdzie zatem udać się na wycieczkę w okolicach Krakowa?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że prezentowane poniżej propozycje miejsc wartych odwiedzenia i zobaczenia można zrealizować samodzielnie, z rodziną czy też udać się na zorganizowaną wycieczkę w większej grupie.

(Sprawdź ofertę: ComfortClass – Wynajem autokarów, autobusów, przewóz osób)

Ostatnie rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że to nie my musimy się martwić o odpowiedniego przewodnika w odwiedzanych miejsc, a jednocześnie możemy znacznie obniżyć koszty naszej wycieczki. Nie ulega przecież żadnym wątpliwościom, że podróżując w większej grupie pomniejszeniu ulegają koszty przewozu (przewóz osób większym autobusem jest tańszy, niż gdyby każdy podróżował własnym samochodem), jak i koszty wstępu do wielu atrakcji – bilety grupowe.

Ojcowski Park Narodowy

Jedną z najciekawszych atrakcji w okolicach Krakowa, która łączy w sobie walory przyrodnicze, ładne widoki oraz zabytkową architekturę, jest z pewnością Ojcowski Park Narodowy, który znajduje się niecałe 30 kilometrów od granicy miasta. Wielu turystów, którzy odwiedzają te okolice samodzielnie pomija miejscowość Ojców, która stanowi największa atrakcję regionu – dwa zamki, drewniana zabudowa i wszechobecna przyroda. Warto tutaj po prostu przyjechać.

(Zobacz także: Czy warto zwiedzać Kraków zimą)

Piaskowa Skała – Zamek

Kolejną z atrakcji wartą odwiedzenia w okolicach Krakowa jest zamek w Piaskowej Skale, który łączy walory architektoniczno-historyczne oraz muzealne. Obecnie mieści się tutaj ekspozycja Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu.

To tylko dwie z wielu. Okolice Krakowa oferują nam bardzo dużo możliwości organizacji wycieczek – czy to wycieczek jednodniowych, czy też możliwości dłuższego wypoczynku. Niemal każdy przewoźnik, który oferuje swoje usługi w okolicach Krakowa będzie w stanie polecić nam kolejne miejsca warte odwiedzenia.