Mnogość atrakcji w mieście Kopernika

Toruń znany jest jako miasto Kopernika, kojarzy się też wszystkim z piernikiem. Ale jest to przede wszystkim miasto o niecodziennym klimacie, które warto odwiedzić. Jego urok spodoba się nie tylko dorosłym, pozwoli też na chwilę wytchnienia rodzinom z dziećmi.

Toruń kojarzy się wszystkim z najbardziej znanym polskim astronomem, dlatego nie mogło tam zabraknąć atrakcji z nim związanych. Jest oczywiście muzeum- Dom Mikołaja Kopernika, mieszczący się w kamienicy uznawanej za miejsce narodzin astronoma. W Toruniu warto też odwiedzić Planetarium, gdzie na specjalnej kopule imitującej sklepienie niebieskie prezentowane są różne programy, część z nich ze szczególną dedykacją dla dzieci.

Do obowiązkowych miejsc, które znajdują się na turystycznej mapie Torunia należą też oczywiście muzea piernika, a są aż dwa: Żywe Muzeum Piernika oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Można w nich między innymi samemu upiec prawdziwego toruńskiego piernika.

Warto też wybrać się na długi spacer uliczkami Torunia, a zwłaszcza jego średniowiecznej części. Znajdziemy tam mnóstwo przykładów gotyckiej architektury. Warto zobaczyć choćby Krzywą Wierzę i odnaleźć ruiny krzyżackiego zamku. To właśnie ta część miasta decyduje o międzynarodowej randze Torunia.

Ale w innych dzielnicach miasta też znajdziemy ciekawe zabytki, takie jak chociażby XIX wieczne dzielnice z architekturą secesyjną, czy system fortyfikacji pruskich Twierdzy Toruń.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie też wizyta w Dom Legend Toruńskich. W tym miejscu będą mogły poznać kilka legend związanych z miastem, co ważne przedstawionych w zabawny sposób. Nieco oddalone od centrum jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To multimedialny park naukowy, który jest świetną atrakcją dla rodzin z dziećmi. To kilka pięter pełnych interaktywnych wystaw, gier i zabaw, łamigłówek.

Ilość atrakcji jakie oferuje Toruń jest na tyle duża, że nie warto wybierać się tam na wycieczkę jednodniową. Warto wykupić wcześniej Nocleg w Toruniu, zwłaszcza, że do zaoferowania nietypowe miejsca noclegowe. Można przespać się w hotelu znajdującym się w starej kamienicy albo spichlerzu z XVIII wieku czy pruskiej twierdzy z XIX wieku. Podobnie jak w przypadku innych popularnych miejsc turystycznych, jeśli nie chcemy przepłacać o nocleg w Toruniu warto zatroszczyć się odpowiednio wcześniej.

Hotel Kopernik w Toruniu

Leave a Comment

twenty − ten =