Poznaj miasto doznań – ciekawostki o Poznaniu

Poznań to stolica Wielkopolski, miasto położone w zachodniej części Polski w okolicy Gniezna. W Poznaniu pochowani są pierwsi władcy Polski czyli znajduje się tam grobowiec Mieszka I i Bolesława I Chrobrego.

Miasto leży nad rzeką Wartą, znajduje się tam najstarsze centrum wystawiennicze, gdzie co roku odbywają się Międzynarodowe Targ Poznańskie. Miasto ma wiele uczelni, wiele miejsc kulturalnych, działają tutaj: opera, filharmonia, teatry, kina, muzea, galerie, orkiestry i zespoły folklorystyczne. Na terenie Poznania jest blisko 28 uczelni, miasto jest więc ośrodkiem kulturalnym i naukowym.

CIEKAWOSTKI POZNANIA

Poznań jest przede wszystkim kolebką naszej państwowości, to tutaj była rzeczywista pierwsza stolica polski, tutaj pochowani są pierwsi polscy władcy oraz miasto to jako jedyne zostało wymienione w naszym hymnie narodowym. Jak więc nie odwiedzić, tego niesamowitego i bardzo ciekawego grodu?

W Poznaniu znajduje się Stary Rynek, który jest jednym z najładniejszych rynków w Polsce. Na wieży poznańskiego ratusza codziennie o godzinie 12 bodą się popularne poznańskie koziołki.

W Poznaniu można zapoznać się z poznańską gwarą i zjeść przysmaki kuchni wielkopolskiej. Poza tym należy przypomnieć, że miasto jest kultowe dla wielbicieli młodzieżowej literatury, bowiem tutaj toczą się losy bohaterów „Jeżycjady”, książki napisanej przez Małgorzatę Musierowicz.

W mieście tym znajduje się nietypowe muzeum, a mianowicie Muzeum Instrumentów, a w Muzeum Narodowym można obejrzeć, obok wielu, dzieł sztuki, obraz Claude a Moneta „Plaża w Pourville”. Poznań zaskakuje i inspiruje, przypomina nam o początkach naszego kraju, a także pokazuje nam jak przez lata zmieniała się kolebka targowo- wystawiennicza.

WARTO ZAREZERWOWAĆ

Wybierając się w odwiedziny do Poznania, warto jest zarezerwować miejsce w Hotelu Ikar. Jest to bardzo znany i popularny hotel w Poznaniu, który ze względu na niskie ceny, dobry standard i swoją lokalizację jest bardzo dobrym miejscem noclegowym.

Hotel Ikar usytuowany jest w samym centrum Poznania, niedaleko starego rynku. Z możliwością szybkiego i łatwego dojazdu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Leave a Comment

three × one =