Koncerty 2019 w Krakowie – na co warto się wybrać?

Dawne miasto królów Polski to miasto, które nigdy nie śpi – i nigdy nie przestaje rozbrzmiewać fascynującymi dźwiękami. Melomanom, przybywającym tu w poszukiwaniu nowych doznań, Kraków może zaoferować nie tylko zaskakujące melodie, wychodzące spod skrzypiec ulicznych grajków. Od wielu lat jest bowiem także destynacją koncertową, gdzie odbywają się najważniejsze tego typu wydarzenia w kraju.

Największe gwiazdy rocka i metalu

Od 11 czerwca w podwoje Tauron Areny Kraków zawitają tacy klasycy gatunku, jak zespół Tool, po 11 latach znowu odwiedzający Polskę, czy nieśmiertelna legenda rocka Alice in Chains, od 1987 zaskakujący fanów w najlepszym stylu. Wydarzenia te będą częścią Impact Festival Kraków. A jeśli już wspominamy o rocku, to zaplanowany na 18.06 koncert zespołu KISS będzie niewątpliwie imprezą, której jego fani nie mogą opuścić bez żalu. 

Przestrzenie Tauron Areny pozwolą też zwolennikom cięższych brzmień na zapoznanie się z całą gamą ich przedstawicieli w ramach rozpoczynającego się 25 czerwca Mystic Festival. Te wydarzenia ściągną do i tak już zatłoczonego Krakowa rzesze zaprzysięgłych fanów, toteż warto zawczasu zadbać o wygodne miejsce na nocleg, które pozwoli cieszyć się muzyką bez przeszkód. Hotel w Krakowie, z którego będzie można z łatwością dotrzeć w różne jego zakątki, powinien być położony w centrum – idealną propozycją jest choćby Hotel Royal na ulicy Gertrudy, z której tramwaje odchodzą co kilka minut we wszystkie rejony miasta.

Festiwale dla miłośników klasyki

Miłośnicy muzyki klasycznej we wszystkich jej odsłonach mogliby z powodzeniem spędzić w grodzie Kraka cały rok, wypełniony akustycznymi doznaniami. Niezmiernie bogata oferta koncertowa tego miasta aż kusi, by spędzać w nim jak najwięcej czasu, i tworząc sobie bazę wypadową w komfortowej lokalizacji, jak Hotel Royal, żyć od koncertu do koncertu. Od 15 do 22 kwietnia usłyszymy tu eteryczne dźwięki muzyki dawnej, które zdają się łączyć ziemię z niebem, w ramach kolejnej edycji Festiwalu Misteria Paschalia. 

Centrum Kongresowe ICE wybrzmi natomiast równie starym, choć bez wątpienia bliższymi profanum melodiami już 2 marca, podczas koncertu Carmina Burana. Wszyscy, którzy pragną zapoznać się z wielowątkowym, imponującym pięknem arii operowych, skorzystają na nowych propozycjach programowych Opery Krakowskiej, która publikuje swój repertuar na kilka miesięcy do przodu. Nie można także nie wspomnieć o odbywającym się co roku Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie w 2019 usłyszymy między innymi wykonanie na żywo muzyki Wojciecha Kilara do filmu „Dracula” z 1992 roku, które będzie towarzyszyć pokazowi filmu.

Ta niezwykła obfitość muzycznych możliwości jest jedynie ułamkiem opcji, które kryją się w Krakowie dla rozmiłowanych w dźwiękach odwiedzających to miasto. Pobyt tutaj jest pod tym względem niezwykły, co można zrozumieć dopiero, gdy osobiście się to zobaczy – i usłyszy.

Leave a Comment

three − three =