Idealne miejsce na majówkę dla paczki znajomych

Wyjazd na majówkę ze znajomymi to doskonała okazja do odpoczynku i dobrej zabawy. Gdzie najlepiej pojechać? Jaki rodzaj transportu w te miejsca jest najkorzystniejszy? Odpowiedź poniżej.

Kraków

Pięknie miejsce z niesamowitymi atrakcjami. Obowiązkowym punktem jest zwiedzanie Wawelu oraz zobaczenie rzeźby smoka wawelskiego. Jeśli wyślemy mu SMS, zionie prawdziwym ogniem. Nie może nas także zabraknąć na Rynku Głównym.

Podczas wizyty w Krakowie możemy zjeść tradycyjnego obwarzanka. Jeśli jesteśmy zainteresowani jego historią, to poznamy ją w Żywym Muzeum Obwarzanka. W tym miejscu będziemy mieli okazję przygotować i zjeść ten przysmak. Doskonały pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Dobra zabawa gwarantowana.

Wieczorem warto wybrać się do krakowskich knajp. Przed wieloma stoją osoby, które zachęcają do wejścia, w strojach związanych z klimatem restauracji np. średniowiecznych. Idealny moment na spróbowanie nowych potraw oraz doskonałą zabawę w tak urządzonym lokalu. Możemy również wybrać się do jednego z klubów tanecznych.

Zakopane

Wyjazd w góry to świetny sposób na aktywny wypoczynek. Warto wejść na Gubałówkę, iść do przełęczy Kalatówki, do Doliny Białego lub nad Morskie Oko. Wizyta w Zakopanem to także okazja do zobaczenia Wielkiej Krokwi i spacer po Krupówkach. Godnym polecenia jest Kasprowy Wierch, wchodzimy lub wjeżdżamy kolejką linową, podziwiając piękne widoki. Później możemy zrelaksować się w Aquaparku. Doskonałe zwieńczenie podróży. W Zakopanem mamy okazję zjeść tradycyjną kwaśnicę, oscypka, pysznego pstrąga, a wieczorem wypić grzańca. Nie zapomnijmy wstąpić do sklepu z regionalnymi trunkami.

Jaki rodzaj transportu na majówkę?

Zwykle wybieramy auto. Warto jednak rozważyć wynajem busa. Wtedy nikt z grupy nie musi kierować. Możemy od samego początku dobrze się bawić, a ktoś inny zadba o nasz dojazd. Cena także jest korzystna, ponieważ koszt za transport dzieli się na wszystkich uczestników wyjazdu. Firmą, która oferuje prywatny przewóz osób jest ComfortClass. Dużą zaletą jest to, że my wyznaczamy, skąd ma nas odebrać bus i miejsce, w jakim kończymy podróż. Ciekawą opcją jest możliwość oczekiwania kierowcy do 24h od momentu wyjścia grupy z pojazdu. Dzięki temu możemy np. jadąc do Zakopanego zwiedzić największe atrakcje Krakowa.

Wyżej wymienione miejsca są idealne na majówkę dla grupy znajomych. Zapewniają wiele atrakcji oraz rozrywki. Zamiast podróży samochodem warto zdecydować się na wynajem busa. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogą bawić się razem, a profesjonalna firma dba o bezpieczny przejazd.

Leave a Comment

fourteen + 2 =