Czy warto zwiedzać Kraków zimą?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Miejscami, które kojarzą się ze spędzaniem wolnego czasu w zimie są góry, stoki narciarskie i wiejskie krajobrazy. Jest to bardzo zrozumiałe jeśli ktoś lubi chodzić pieszo, uprawiać sport czy podziwiać piękno przyrody. Jeśli jednak nie lubimy choć jednej z tych rzeczy, to powinniśmy bliżej przyjrzeć się możliwości spędzenia czasu w zimowym Krakowie.

Kraków jest miastem, które jest głównie nastawione na turystykę i turystów w okresie letnim, kiedy to piękna pogoda wręcz zachęca do zwiedzenia Starego Miasta, Kazimierza i Zamku Królewskiego. Jest jednak jeszcze zupełnie inna strona turystyki. Jest nią turystyka zimowa, a raczej udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, których jest bardzo wiele w Grodzie Kraka w okresie, kiedy więcej jest śniegu niż promieni słonecznych. Bardzo ciekawą możliwością jest skorzystanie z łyżew i przechadzki wałami wiślanymi. Bardzo wiele atrakcji dla osób kochających zimę jest położonych bardzo blisko granic Krakowa. Można więc spędzać noc włócząc się po krakowskich klubach i pubach, a w dzień jak już skończymy podziwiać to piękne miasto można bez przeszkód wyjechać do okolicznego miejsca i kontynuować miłe spędzanie czasu.

Poza tym liczne teatry, kina czy artyści dają spektakle po niższych cenach, ze względu na zbliżający się okres świąt! Repertuar w tym okresie jest naprawdę bardzo bogaty i bez wątpienia każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać. Tak więc przyjeżdżajcie bez obaw i spędźcie miło czas w mieście kultury.