Łódź na weekend

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Jak słyszę kogoś, kto mówi, że wybiera się na weekend do Łodzi w celach turystycznych, mam ochotę podejść i zapytać: „co Ty właściwie chcesz zwiedzić przez dwa dni!?” Każdy, kto dobrze poznał to miasto wie, że nie da się obejrzeć nawet połowy ważnych, historycznych, kulturalnych czy po prostu ciekawych miejsc.

A gdzie czas na odpoczynek? Chociaż mało, kto z nas zdaje sobie sprawę, że w środku Łódź jest pięknym miastem, warto zatrzymać się trochę dłużej niż na czterdzieści osiem godzin i zagłębić się w tak bliską nam historię. Jeżeli jednak nie mamy innego wyjścia i weekend to jedyne, co możemy wygospodarować, warto skupić się na rzeczach absolutnie najważniejszych. Niewątpliwie warto pomyśleć o jakimś miłym, przytulnym hotelu położonym gdzieś w okolicach centrum Łodzi.

Dlaczego tak ważne jest, by wybrany przez nas hotel znajdował się blisko centralnej części Łodzi? Nasza wycieczka będzie po najważniejszych i najbardziej szczególnych zabytkach miasta, a te znajdują się właśnie w jego centrum. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, bez trudu znajdziemy mały, aczkolwiek dobrze wyposażony hotel. Warto pomyśleć, by miał on również stołówkę. Gwarantujemy Państwu, że po całym dniu zwiedzania będziecie wyjątkowo głodni.

Wycieczka Łódź na weekend oferowana jest również dla tych, którzy wybrali się tu nie tylko w celach turystycznych, ale również biznesowych. Prowadzimy spotkania dla grup pracowniczych, wyjazdów integracyjnych etc. Dzięki temu szybko, a zarazem dość dokładnie poznamy najcenniejsze, a zarazem najbardziej charakterystyczne zakątki Łodzi.

Analogicznie do wycieczki „w pigułce”, przygotowaliśmy dla Państwa również inną wycieczkę, która wymaga chociażby jednego dnia noclegu w hotelu. Druga z oferowanych przez nas propozycji skierowana jest dla ludzi młodych, studentów oraz uczniów szkół wyższych, a także wszystkich tych, którzy pragną poznać wielonarodową Łódź. Na tej wycieczce zapraszamy Państwa na krótką lekcję historii o czterech kulturach, które bezpośrednio wpłynęły na charakter miasta. Niewątpliwie wybierzemy się do czterech świątyń: Cerkwii, synagogi, kościoła ewangelickiego oraz kościoła rzymsko-katolickiego, poznamy ich historię, a także historię narodowości, które tworzyły współczesną Łódź.

Łódź skrywa w sobie wiele tajemnic. By je wszystkie poznać nie wystarczy tylko jedna noc w hotelu. Przygotowaliśmy dla Państwa również inne, dłuższe wycieczki, które w pełni pozwolą odkryć piękno, zapomnianego i niedocenionego dziś miasta.