Kudowa zdrój – uzdrowiskowa miejscowość

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Każdemu z Nas marzy się chwila relaksu i odpoczynku, najlepiej w miejscu, gdzie szybko powrócimy do pełni sił po bardzo ciężkim i męczącym tygodniu. W takim wypadku najlepiej jest udać się do SPA lub też do jednego z miast uzdrowiskowych. Takim miastem, do którego można wybrać się w ciemno jest bez wątpienia Kudowa Zdrój.

Miejscowość ta ma bardzo głębokie korzenie, jeśli chodzi o bazę uzdrowiskowa i sanatoria. Już w XVII w. odkryto tu źródła wód, które po dzień dzisiejszy mają lecznicze właściwości dzięki zróżnicowanemu składowi chemicznemu. Niestety uznana została jako uzdrowiskowe kardiologiczne dopiero w połowie XIX w. i to na dodatek w Niemczech. W tym miasteczku znajduje się też odrestaurowany po wojnie Park Zdrojowy, który wygląda po prostu pięknie i jest to niewątpliwie jedno z podstawowych miejsc, które należy odwiedzić zaraz po przyjeździe na miejsce wraz z pijalnią wód. Warto też wspomnieć o tym, że do dnia dzisiejszego można się napić 3 wód źródlanych, które odkryto w tym miasteczku. 2 z nich znajdują się w tym samym budynku, natomiast trzecia jest niedaleko stawu w wspomnianym już przeze mnie parku. Na terenie Kudowy znajduje się bardzo wiele sanatoriów z bardzo dużą ofertą korzystania z zabiegów leczniczo-odmładzających i baz noclegowych.

To wszystko świadczy o tym, że jest to miasteczko uzdrowiskowe, które ma ponadto udowodnione działanie lecznicze (chodzi tu o źródła wód).