Lublin na weekend. Co warto zobaczyć?

Ludzie od zawsze podróżują, są ciekawi świata, poznawania miast wraz z ich zabytkami, historią i obyczajami regionalnymi.

Jednak od pewnego czasu, na wakacyjne wojaże rodacy upatrzyli sobie ciepłe kraje, gdzie pogoda jest przewidywalna, klimat sprzyjający leżeniu na plaży i kąpielom w morzu, a ceny nie są specjalnie wygórowane. To oczywiście zrozumiałe, ale czy nie lepiej najpierw zwiedzić własny, piękny kraj, a dopiero później kraje obce? Przecież Polska, ze swoimi atrakcjami turystycznymi w postaci gór, morza, jezior oraz historią sięgającą bardzo odległych czasów, a co za tym idzie wspaniałymi zabytkami, jest krajem z którym warto zawrzeć dozgonną przyjaźń.

Fakty historyczne

Czasy powstawania państwa polskiego sięgają IX wieku naszej ery, kiedy to Mieszko I przyjął chrzest. W tym czasie powstało wiele osad, które bardzo szybko przekształcały się w miasta. Jednym z nich jest bardzo stare miasto, którego historia zaczyna się już w VI wieku n.e. a pierwsze zapiski dokumentujące Lublin jako osadę miejską, dotyczą wieku XII. Pomimo burzliwych dziejów historycznych, wielu wojen, rozbiorów i innych trudnych sytuacji, w Lublinie zachowało się wiele zabytków, pamiątek minionych epok. Najstarsze z nich to Kaplica św. Trójcy i donżon z XIII wieku, a z wieku XIV – gotycka baszta obronna.

Zabytkowe również jest śródmieście Lublina; najlepiej zachowane budowle sakralne zostały zbudowane w okresie od gotyku do baroku. Ze średniowiecza natomiast pochodzi Brama Krakowska.

Hotel w Lublinie

Wybierając Lublin na miejsce weekendowego wyjazdu dobrze jest mieć odpowiednią bazę noclegową i wypadową.

Spośród wielu hoteli i pensjonatów można wybrać Hotel Huzar, który zlokalizowany jest zaledwie kilkanaście minut jazdy autobusem od najważniejszych zabytków Starego Miasta. Hotel oferuje swoim gościom wygodne pokoje z łazienką. W całym hotelu można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi, co pozwala na bieżąco lokalizować ciekawe do zwiedzania miejsca. Hotel posiada restaurację, w której serwowane są potrawy tradycyjne, kuchni europejskiej, jak i dania regionalne. Śniadania podawane są w formie bufetu.

Umiejscowienie hotelu sprzyja spacerom – bliski i bardzo pięknie utrzymany Ogród Saski, założony w połowie XIX wieku, również kulturowy zabytek, zachęca do codziennych przechadzek. W parku znajduje się pomnik przyrody – topola biała o obwodzie pnia 610 cm.

Lublin to bardzo ciekawe miasto, a ze względu na swoje położenie geograficzne oraz bogatą historię – przyjazne dla turystów.

Hotel Lublin - Hotel Huzar

Leave a Comment

5 × 4 =