Od czego rozpocząć organizowanie wycieczki rowerowej?

Zbliżający się sezon letni to doskonały czas na rodzinne wycieczki rowerowe. Niestety w wielu miastach w Polsce jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Nie warto jednak całkowicie rezygnować z tej przyjemnej aktywności fizycznej. Wystarczy wyjechać za miasto, zabrać ze sobą rowery i… to wszystko.

Jak zaplanować wycieczkę rowerową podczas wyjazdu samochodem?

Co jest najważniejsze? Kluczową kwestią są oczywiście haki samochodowe. Jest to rzecz, bez której wprost nie można sobie wyobrazić podróżowania z bliskimi. Zwłaszcza w momencie, kiedy chcemy zorganizować wycieczkę rowerową. Bez wątpienia hak holowniczy nie jest czymś, co jest wartością dodaną, jeżeli chodzi o wygląd samochodu. Najistotniejsze jest jednak to, aby montaż haka nie był nazbyt skomplikowany i nie wymagał oszpecenia auta. Niektórzy producenci zapewniają bezinwazyjną instalację, co dla właścicieli aut jest szczególnie ważne.

Oczywiście do przewożenia rowerów niezbędny jest bagażnik rowerowy. Jednak aby wybrać najlepszą opcję, należy zastanowić się, ile osób będzie korzystało z tego gadżetu. Inne potrzeby będzie miała osoba, która przewozi jedynie swój rower a inne ktoś, kto przewozi rowery dla całej rodziny. Rzecz jasna to nie jest jedyne kryterium. Bagażnik rowerowy na hak holowniczy to propozycja skierowana przede wszystkim do właścicieli wysokich samochodów oraz dla tych z nas, którzy preferują nieco szybszą jazdę. Przewożenie rowerów na dachu to opcja dla osób, których samochody nie są wyposażone w haki holownicze, a które nie chcą ich montować.

Co najważniejsze, przed rozpoczęciem montowania bagażnika rowerowego, należy przeczytać instrukcję. Są one bardzo dokładne a nasz błąd może zagrozić naszemu zdrowiu a nawet życiu. Wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie. Jazda na rowerze to aktywność, którą uwielbiają wszyscy – i młodsi, i starsi. Jeżeli zatem chcesz pooddychać nieco świeżym powietrzem a przy okazji spalić odrobinę kalorii, opcja rowerowych wycieczek za miasto jest dosłownie idealna!

Bagażniki rowerowe na hak

Leave a Comment

sixteen + 19 =