W Poznaniu znajdziesz miejsce na odpoczynek na łonie natury

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Każde większe miasto oprócz wielkomiejskiego zgiełku, głośnych uliczek przepełnionych turystami, ma do zaoferowania coś znacznie więcej. Po tygodniu hałaśliwego życia, zawsze nadchodzi moment, w którym mamy ochotę wypocząć na łonie natury. Tym razem bliżej przyjrzymy się, czy Poznań daje możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

Nie każdy może pozwolić sobie od razu na tygodniowy urlop na egzotycznej wyspie, dlatego poniżej przedstawiamy atrakcje, jakie przygotowała dla nas zielona strona Poznania. Pierwsze kroki warto skierować na Maltę (czy nie wspominaliśmy czegoś o wyspach?). To jedyne w swoim rodzaju jezioro położone w sercu Poznania, które kusi mnóstwem atrakcji. Szczególnie dobrze odnajdą się tu amatorzy sportów wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu. Cyklicznie odbywają się tu też bowiem regaty kajakarskie, więc przy odrobinie szczęścia, możemy trafić na jedną z organizowanych tam imprez sportowych i poczuć ducha walki. W podziemiach tego sztucznego miejskiego jeziora znajdują się źródła ciepłej wody, które zasilają największy w parku wodny park rozrywki. W jednym miejscu znajdziemy zarówno wypoczynek na świeżym powietrzu, jak w termach, które działają na terenie Malty. Kąpieli zażyć możemy również w pobliskim kąpielisku, wygrywając się latem w promieniach słońca.

Na innym brzegu jeziora mała niespodzianka – znajduje się tam sztuczny stok, z którego zapaleńcy sportów zimowych, mogą korzystać tak samo również w ciepłe dni. Zimą natomiast uruchamiane jest lodowisko. To wszystko czyni z Malty miejsce do wypoczynku czynne przez cały rok i zawsze jest otwarte na przyjęcie nowych gości.

Po dniu pełnym wrażeń, polecamy skorzystać z oferty jednego z hoteli w Poznaniu, aby zregenerować się i nabrać sił na później, bo przed nami jeszcze moc atrakcji w Palmiarni. Wizyta w tym zielonym miejscu to idealna opcja na wyciszenie pośród egzotycznej, przepięknej i niespotykanej na co dzień roślinności. Wrażenia dodatkowo wzmacnia szum wody, odgłosy ptaków i wonne zapachy – w kontakcie z tak bogatą naturą każdy powinien znaleźć ukojenie. W Palmiarni spotkać możemy roślinność klimatu umiarkowanego, lasów tropikalnych oraz sawanny. W pobliskiej kawiarni, już po zakończeniu zwiedzania, możemy na chwilę odpocząć i może zacząć już planować plan kolejnego dnia w Poznaniu?

Będąc choćby przejazdem w stolicy Wielkopolski, grzechem byłoby nie zobaczyć ani jednej atrakcji turystycznej, dlatego zawsze sprawdzajmy, co czeka na nas na trasie, bo być może dowiemy się o czym, o czym nawet nie mieliśmy pojęcia – wszakże podróże naprawdę kształcą, więc bierzmy z nich, ile się tylko da.