W Obozie Śmierci – Zorganizowana wycieczka do Aushwitz-Birkenau

Kraków znajduje się w bardzo bliskiej odległości od Oświęcimia. Chyba każdy z Was zna nazwę Oświęcim i niestety może jej dobrze nie kojarzyć. Tak, to właśnie tutaj znajdowały się niemieckie obozy zagłady, gdzie masowo zabijano w czasach wojny ludzi. W dzisiejszych czasach znajduje się tam muzeum, do którego organizowane są lokalne wycieczki z Krakowa oraz z innych pobliskich miast. Pomimo tego, że jest to smutne miejsce, to warto zapoznać się z jego historią.

Krakowskie oraz inne biura podróży oferują wycieczki do Aushwitz-Birkenau. Warto wykupić taką wycieczkę, dzięki czemu załapiecie się na możliwość zwiedzania z całą grupą wycieczkową. Biura wycieczkowe korzystają z usług firm transportowych, oferujących wynajem autokarów. Dzięki temu można zorganizować wspólny przewóz osób i nikt nie musi się martwić o dojechanie na miejsce. Tak też jest w przypadku wycieczki do Oświęcimia. Jeden autokar zabiera wszystkich chętnych na wycieczkę i zawozi ich prosto pod drzwi oświęcimskiego muzeum.

Aushwitz-Birkenau to zespół niemieckich obozów. Niestety nie był to jeden obóz, który leżał na terenie Oświęcimia. Tych obozów było więcej i znajdowały się one w pobliskich miejscowościach. Muzeum organizuje najpierw wycieczkę po centralnej siedzibie, gdzie wisi słynny, chociaż kłamliwy napis „Arbacht macht frei”. Ludzie przechodzili podczas wojny przez tą bramę myśląc, że znajdą tam wolność.

Wycieczka po takim muzeum pokazuje zwiedzającym ogrom zagłady, jaka się tutaj dokonała wiele lat temu. Można powiedzieć, że jest to wycieczka dla ludzi o mocnych nerwach, ponieważ widać tutaj również dzisiaj ogrom cierpienia, jakiego doznawali więzieni tutaj Żydzi oraz Polacy. Walizki, włosy, ubrania, cele, w jakich byli więzieni – turyści mają możliwość zobaczenia dosłownie wszystkiego. Wycieczka to również podróż do pobliskich miejscowości, gdzie również znajdowały się pozostałe Obozy Śmierci.

Takie zorganizowane wycieczki do Aushwitz-Birkenau organizowane są bardzo często, polecamy zapoznać się z ofertą firmy ComfortClass.

 

Leave a Comment

thirteen − two =