W jaki sposób transportować psa i kota

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Udają się w podróż wakacyjną, często decydujemy się zabrać, że sobą nasze zwierzaki. Jednak bardzo wiele osób nie przestrzega zasad odpowiedniego transportowania psów i kotów.

Jak transportować koty i psy

Mowa tu głównie o kierowcach samochodów, którzy są zupełnie nieodpowiedzialni w tej kwestii. Koty i małe pieski przewozimy zazwyczaj na kolanach, a większe psy w bagażnikach bądź bez większej kontroli na tylnym, czy przednim siedzeniu. Nie mówimy już o tym, że w ten sposób łamiemy przepisy ruchu drogowego, ale dodatkowo nie dbamy o bezpieczeństwo naszych pupili, a także nasze. Zwierzęta nie mogą być przewożone w samochodzie bez żadnego zabezpieczenia. Podczas wypadku są najbardziej narażone na śmierć. Poza tym rzucane po całym samochodzie podczas szalonej jazdy mogą się źle czuć, co w efekcie grozi wydalaniem odchodów, bądź wymiotami.

Przestraszony kot czy pies może nam ponadto wskoczyć na głowę, kolana, kierownicę i doprowadzić tym samym do wypadku. Aby tego unikać, należy odpowiednio transportować zwierzęta. Koty najlepiej czują się w specjalnych kontenerach. Wystarczy je położyć na ziemi za siedzeniem, bądź przypiąć pasem do siedzenia tylnego. W kontenerze rozłóżmy koc, czy ulubioną zabawkę. Czasem warto nakryć kocem cały kontener, wówczas kot będzie się czuł przytulnie i bezpiecznie. Podobnie można czynić z małymi psiakami.

Większe psy należy przewozić albo w zabezpieczonej klatce, albo przypięte pasami do siedzenia. Nie są to zwykłe, ludzkie pasy, gdyż one nie utrzymają psiaka. Należy kupić specjalne pasy, które przypominają szelki i przypinamy je do oryginalnych, samochodowych pasów. Tak zabezpieczone zwierzęta mogą czuć się dobrze podczas jazdy a my możemy spokojnie prowadzić.

Zakup odpowiednich transporterów i akcesoriów przeznaczonych do transportu zwierząt możemy dokonać za pośrednictwem strony http://www.tukan24.pl/transportery-c-2_60.html