Sporty wodne

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z większym ryzykiem niż w przypadku innych dyscyplin. Największym powodzeniem cieszą się sporty wodne:

Surfing – jazda na desce unoszonej przez czoło fali morskiej. Najlepsze efekty można osiągnąć na przybrzeżnych falach oceanicznych.Windsurfing – sport wodny, uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznie pędnika żaglowego. To dyscyplina żeglarska, rozgrywana na igrzyskach olimpijskich od 1984 roku w konkurencji mężczyzn i od 1992 roku w konkurencji kobiet.

Flyboard – to nowa dyscyplina sportów wodnych, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Flyboard, to urządzenie zasilane strumieniami wody, dzięki, któremu można wznosić się w górę, zanurzać się i wzbijać w powietrze nawet na kilka metrów. Wbrew pozorom jest bardzo bezpiecznym sportem, do opanowania techniki wznoszenia potrzeba około 20 minut, pod warunkiem, że trenuje się z instruktorem.

Kajakkarstwo górskie – spływ niebezpiecznymi nurtami rzek i strumieni.Narciarstwo wodne – jazda na 1 lub 2 nartach po wodzie za holującą motorówką lub elektrycznym wyciągiem narciarskim.Żeglarstwo sportowe – klasa w żeglarstwie, to kategoria jachtów, łodzi lub desek windsurfingowych o zbliżonych parametrach startujących w regatach Jeśli szukacie odpowiedniego miejsca do uprawiania sportów wodnych polecam Marinę Domaniowską – więcej informacji na marinadomaniowska.pl/flyboard