Spędzenie Świąt Bożego Narodzenia w małym hotelu

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Rynek usług hotelarskich jest coraz bardziej zdominowany przez sieciowe obiekty o podobnym wystroju, które gwarantują określony poziom usług. Niestety w takich masowo odwiedzanych wielkich hotelach trudno o indywidualne podejście personelu o każdego gościa. Zupełnie inaczej jest natomiast w małych rodzinnych obiektach hotelowych gdzie każdy klient może liczyć na prawdziwe osobiste podejście.

W obiektach takich nie ma zazwyczaj atrakcji w postaci basenów czy stref spa jest za to niezapomniana szczególna atmosfera. Jest to szczególnie widoczne, jeśli zdecydujemy się spędzić Święta Bożego Narodzenia w hotelu prowadzonym przez samych właścicieli. W ofercie takiego pobytu znajdziemy atrakcje niedostępne w typowym hotelu. Możemy przykładowo włączyć się w przygotowywanie wigilijnych potraw. W dużych hotelach organizowane są specjalne pokazy kulinarne tu jednak właściciele zapraszają gości do dzielenia się doświadczeniami kulinarnymi w kuchni. Możliwe jest również samodzielne zaproponowanie wystroju jadalni z wprowadzeniem osobistych akcentów.

Rolę Mikołaja wręczającego prezenty wcieli się zapewne sam gospodarz. Święta Bożego Narodzenia w hotelu to również wspólne z właścicielami i pracownikami śpiewanie kolęd. Wspólne kolędowanie staje się powoli tradycja w małych obiektach oferujących świąteczny wypoczynek. W ciągu kolejnych dni możemy skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowywanych przez właścicieli hotelu. Możliwe wycieczki na nartach i piesze do szczególnie urokliwych miejsc w czasie, których naszymi przewodnikami będą sami gospodarze. Rodzinne obiekty są również znacznie bardziej przyjazne dla rodzin z dziećmi niezależnie od ich wieku. Często posiadają rozległe dobrze utrzymane place zabaw, na których dzieci mogą cieszyć się przestrzenią niedostępna w wielkich miastach. Święta Bożego Narodzenia w hotelu rodzinnym to również zupełnie inna atmosfera od tej w dużych obiektach. Oficjalne formy zastępuje porozumiewanie się z pomocą imion, co przekłada się na milszy odbiór obsług przez gości.

Goszcząc w takim miejscu będziemy czuli się o wiele swobodniej niż w typowym nawet najbardziej luksusowym hotelu. Wybierając ofertę świątecznego wypoczynku warto, więc skupić się na mniejszych obiektach, w których pewne braki w typowych atrakcjach obecnych w każdym dużym hotelu zostały zastąpione niezapomnianą rodzinną atmosferą. Taki pobyt pozostanie na długo w pamięci i z pewnością zachęci do powrotu w kolejnych latach.

Szukacie odpowiedniego hotelu na Święta? Poznaj Pałac Domaniowski i spędź niezapomniane święta Bożego Narodzenia w hotelu.

Oferta Wielkanocna? Zobacz wpis: Wielkanoc w hotelu