Rodzinne Święta Wielkanocne – czyli jakie?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Nie bez powodu na niektóre święta i uroczystości mówi się, że są „rodzinne”. Urodziny czy Sylwestra spędzamy zazwyczaj w gronie przyjaciół i znajomych, Walentynki z ukochaną osobą a Boże Narodzenie i Wielkanoc?

W rodzinnym gronie, pośród najbliższych i najbardziej zaufanych nam osób. Taka jest właśnie polska tradycja, że podczas ważnych religijnych świat i uroczystości rodzina spotyka się, by uczestniczyć w nich wspólnie. Do niektórych domów zjeżdżają się liczni goście, w innych spędza się święta wyłącznie w gronie najbliższych.

Nie oznacza to jednak, że nie można zrobić inaczej – coraz więcej rodzin decyduje się na krajowe lub zagraniczne wyjazdy, chcąc świętować poza domem. Trudno się im dziwić – zagraniczne zwyczaje wielkanocne są tak samo ciekawe, jak polskie. W niektórych państwach przypominają raczej karnawał, w części krajów obchodzi się Wielkanoc raczej powściągliwie. Włosi, uważani za jeden z najbardziej „rodzinnych” narodów nie wyobrażają sobie, by w święta zostać w domu. Tłumnie udają się do pobliskich restauracji by tam ucztować do późnych nocnych godzin. Zasiadają tam całymi rodzinami, spożywając tradycyjne świąteczne potrawy – szczególną popularnością cieszy się czekoladowe ciasto zwane „gołębica”.

A jak Wielkanoc wygląda w innych krajach? Przykładowo, w odległym Meksyku święto Zmartwychwstania bardziej przypomina festyn – są fajerwerki, kaloryczne fast-foody, wesołe miasteczka i dużo dobrej zabawy. Najwięcej frajdy mają oczywiście dzieci – karuzela jest przecież ulubioną atrakcją najmłodszych w każdym zakątku świata.Może warto więc spędzić Wielkanoc za granicą, by poznać obce zwyczaje i kulturę Święta Wielkanocne spędzone w hotelu wcale nie muszą być nudne!

Chcesz spędzić Wielkanoc w hotelu? Zobacz