Świeradów Zdrój dobre miejsce by odpocząć

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Świeradów Zdrój to największe i najpopularniejsze uzdrowisko Karkonoszy, a równocześnie jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Unikalne położenie w pobliżu malowniczych Gór Izerskich oraz źródła wód mineralnych sprawiają, że jest to miejscowość wprost idealna na wypoczynek. Wypoczynek, który popłaca zdrowiem na długie lata.

Zamek Czocha niedaleko Świeradowa Zdroju

Uzdrowiskowa Perła Karkonoszy, jak nazywają to miejsce, to przede wszystkim wspaniałe powietrze i zdrowie zaklęte w złożach wód radonowych i szczawianów radoczynnych, jednak nie tylko. Na turystów czekają również długie chwile zapomnienia podczas kąpieli w ekstraktach z kory i igieł świerkowych, okładów borowinowych oraz kąpieli w wodach mineralnych korzystnie wpływających na samopoczucie i skórę. To wspaniały relaks dla pań, ale i panów. Każdy po takich zabiegach poczuje się jak nowo narodzony! Następnie spacer główną ulicą miasteczka i miłe rozmowy w przytulnych kawiarenkach. Warto także odwiedzić Czarci Młyn, który dysponuje najstarszym kołem napędowym na tym terenie, czy jedyne w swoim rodzaju Muzeum Szachów.

Dziś atutami Świeradowa są jednak nie tylko lecznicze wody, piękne widoki i architektura. Pojawiło się tutaj wiele nowych atrakcji i możliwości czynnego wypoczynku. Na turystów czekają liczne wyciągi orczykowe, tory saneczkowe i kryte baseny. Dziewicza przyroda zaprasza również rowerzystów i spacerowiczów. Trasy są różnej trudności i długości, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie, młodszy i starszy, zdrowszy i po przejściach. Żaden turysta, który znajdzie się w tym mieście, nie powinien również ominąć wybudowanego w stylu śląsko-łużyckim Schroniska Na Stoku Izerskim. Jak widać uzdrowisko ma więc doskonałą ofertę również dla miłośników sportu.