O czym pamiętać podróżując na Kubę

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Aby wyprawa na Kubę stała się spełnieniem marzeń i fantastyczną, niezapomnianą przygodą, a nie koszmarem w kraju odległym od Europy, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Odpowiednie ubranie

Wybierając się w podróż na Kubę musimy pamiętać przede wszystkim o odpowiednich ubraniach. To, że wyspa leży w zupełnie odmiennej sferze klimatycznej może skłonić nas do zabrania lekkich i zwiewnych ubrań. Słusznie, pamiętajmy jednak, że bez względu na szerokość geograficzną noce mogą być chłodne, a deszcz pada zawsze. Dlatego należy pomyśleć także o ciepłym swetrze i kurtce przeciw deszczowej, jakkolwiek nie wydawałoby się to absurdalne.

Środki przeciw owadom

Wysokie temperatury służą rozwijaniu się rozmaitych insektów, dlatego warto wyposażyć się w środek przeciw owadom. Nawet, jeśli zamierzamy spędzać noce w hotelu, mogą się one okazać przydatne na plaży, a z pewnością dowiodą swojej użyteczności, jeżeli zamierzamy zatrzymać się w hotelu niższej kategorii..

Podstawowe lekarstwa

Oczywiście, że większość wyjazdów odbywamy zupełnie bez szwanku. I niech tak pozostanie. Warto jednak na wszelki wypadek wyposażyć się w apteczkę zapełnioną podstawowymi środkami medycznymi, takimi jak: woda utleniona, plastry, bandaże, tabletki przeciw bólowe, krople żołądkowe, itp. Taki podstawowy zestaw zawsze może się przydać, jeśli nie nam to komuś z naszego otoczenia.

Rozmówki

Językiem urzędowym Kuby jest język hiszpański. Nie będziemy mieć, więc problemu z komunikacją, jeśli go znamy. Powszechnie znany jest tam także język angielski, jeśli więc posługujemy się nim nie powinniśmy mieć problemu w hotelach i wszystkich innych miejscach, ale w większych miastach. Jeśli wybieramy się w bardziej prowincjonalne części wyspy pozostaje już tylko hiszpański. Dlatego warto zabrać ze sobą rozmówki, żeby mieć możliwość skomunikowania się, choćby na najbardziej podstawowym poziomie – zapytać o drogę, poprosić o wodę w sklepie, zapytać o pozwolenie na zrobienie zdjęcia.