Na biegówki w zimie.

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Gdzie biegi narciarskie są popularne? Obecnie w północnej europie i Kanadzie, ale coraz bardziej w Stanach, Rosji i również w Polsce. Generalnie wszędzie tam gdzie jest płaski teren o rozległych rozmiarach.

Dla kogo?

Generalnie z tego typu sportem, może spróbować każdy. Warto jednak pamiętać, że jest to wyjątkowo wymagający sport, praktycznie cały czas biegniemy i pracujemy rękami, aby odepchnąć się od śniegu. Jeśli na co dzień nie biegamy, na początek może spróbujmy czegoś „lżejszego”, np. trucht po szlaku lub na bieżni.

Jak dobrać narty?

Przede wszystkim należy skorzystać z osoby obeznanej w temacie, niekoniecznie z pomocy sprzedawcy. W doborze ważne są nasze warunki fizyczne tj. waga, wzrost oraz typ narty na której będziemy biegać. Istnieje kilka typów nart np. klasyczne, łyżwowe czy turystyczne. Należy dobrze dobrać nartę by komfortowo jeździć, warto poradzić się specjalisty.

Gdzie jeździć?

Generalnie tam gdzie się da, czyli w płaskim terenie po śniegu. Większą frajdę, stanowią oczywiście biegi w terenie pagórkowatym, lub górskim, ale takie bywają bardziej męczące. Lepiej jeździ się po świeżym puchu w temperaturze poniżej zero stopni, ponieważ śnieg nie przylega do biegówek i łatwiej się odpychać

Jeśli jesteś zainteresowany jazdą na biegówkach polecamy, dobre miejsce gdzie można poszusować w kompleksie Pałacu Domaniowskiego.

Narty biegowe i wiele innych atrakcji do sprawdzenia TUTAJ